Powrót do bloga

10 najlepszych wiosennych roślin okrywowych

10 najlepszych wiosennych roślin okrywowych

Warstwa pięknych kwiatów - 10 najlepszych wiosennych roślin okrywowych

Gdybyś miał moc przekształcenia swojego zdecydowanie rozczarowującego późnozimowego ogrodu w moc kolorów, które pokrywają każdą szkaradę i łysinę, nie skorzystałbyś z takiej możliwości? Poznaj rośliny okrywowe - cebulki kwiatowe, które tworzą warstwę piękna w całym ogrodzie będąc idealnym rozwiązaniem do wystrojenia pustych miejsc pod drzewami i krzewami, ożywienia trawnika i ukrycia mniej atrakcyjnych obszarów ogrodu.

Naturalizujące cebulki kwiatowe
Wszystkie cebulki roślin okrywowych prezentowane w tym wpisie są naturalizatorami, co oznacza, że wystarczy je posadzić tylko raz, po czym będą wracać każdego roku. Większość z nich również się rozmnaża, szybko tworząc morze kolorów sezon po sezonie.

10 najlepszych wiosennych roślin okrywowych

1. Cebulica syberyjska jako roślina okrywowa
Jako jeden z najbardziej płodnych naturalizatorów w naszym asortymencie, błękitna cebulica syberyjska zasługuje na swoje pierwsze miejsce na naszej liście.

2. Przebiśniegi jako rośliny okrywowe
Rośliny okrywowe zakwitają na ogół na samym początku sezonu. Przebiśniegi, które swoją nazwę zawdzięczają nie tylko swemu kolorowi, ale także temu, że często kwitną, gdy na ziemi jest jeszcze śnieg, są idealnymi roślinami okrywowymi, które nie wymagają żadnej opieki.

3. Ranniki jako rośliny okrywowe
Kwitnący w tym samym czasie co przebiśnieg, żółty rannik zimowy wygląda jak jaskier (co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że jest z tej samej rodziny) i lubi luźną, żyzną glebę z dużą ilością humusu.

4. Snieżnik jako roślina okrywowa
Innym niezwykle płodnym naturalizatorem jest śnieżnik. Posadź tę zimową piękność tylko raz, a będziesz mógł cieszyć się stale powiększającym się kolorowym dywanem przez wiele lat.

Snieżnik


5. Hiacyntowce Hiszpańskie jako rośliny okrywowe
Dużo później w sezonie, na przełomie maja i czerwca, nagle pojawia się nowa roślina okrywowa w dużych pasach koloru niebieskiego, białego lub liliowo-różowego. Hiacyntowce hiszpańskie w tej mieszance są bardzo atrakcyjne dla pszczół, motyli i innych zapylaczy, co czyni je niezbędnymi dla zdrowia Twojego ogrodu.

6. Puszkinia cebulicowata jako roślina okrywowa
Świetna roślina okrywowa pod dojrzałymi drzewami, puszkinia cebulicowata tworzy piękny wiosenny gobelin gdziekolwiek ją posadzisz (o ile gleba jest dobrze przepuszczalna). Różyczki składają się z nieskazitelnie białych płatków przeciętych miękką niebieską linią, a podczas kwitnienia kwiat ten wydaje wspaniały zapach.

7. Zawilce jako rośliny okrywowe
Zawilce to wspaniałe rośliny okrywowe, które towarzyszą większym cebulkom kwiatowym, takim jak hiacynty lub wczesne tulipany. Ta mieszanka zawilców zrobi wszystko, co w jej mocy, aby pokryć wszystkie mniej pożądane części Twojego ogrodu ładną kratą w kolorze białym, różowym i liliowym.

8. Żonkile jako rośliny okrywowe
Żonkile mogą nie być pierwszymi cebulkami kwiatowymi, które przychodzą na myśl, gdy myślimy o roślinach okrywowych, ale ich miniaturowe wersje doskonale nadają się do pokrycia większych obszarów ogrodu, które wymagają trochę rozweselenia. Mini Daffodil Rock Garden Mix to idealna kolekcja na początek, której dodatkowym bonusem jest odporność na jelenie.

9. Krokus jako roślina okrywowa
Często krokusy rosną jako oddzielne małe kępy, ale przy odrobinie sprytnego sadzenia możesz pozwolić im przejąć cały Twój ogród na kilka wspaniałych tygodni każdej wiosny. Kolekcja Crocus Semper Avanti łączy w sobie dwa najbardziej przyciągające wzrok kolory krokusów: żółty i fioletowy, zapewniając prawdziwą ucztę kwiatową już późną zimą.

10. Szafirek armeński jako roślina okrywowa
Szafirki armeńskie mają naprawdę wszystko: są odporne na jelenie, ładnie pachną, są przyjazne pszczołom, naturalizują i oczywiście są bardzo, bardzo ładne. Szafirek szerokolistny jest wyjątkowym członkiem rodziny szafirków z kolcami, które zaczynają się od najciemniejszego niebieskiego, przechodząc w kolce liliowoniebieskie na środku.

10 najlepszych wiosennych roślin okrywowych


Gdzie kupić nasze cebulki roślin okrywowych?
Podobają Ci się powyższe opcje okrycia? Teraz jest idealny czas, aby zacząć sadzić cebulki roślin okrywowych na nadchodzącą wiosnę. Odwiedź naszą stronę internetową lub kliknij w jeden z powyższych linków i zamów swoje ulubione cebulki kwiatowe. My dopilnujemy, aby szybko i bezpiecznie do Ciebie dotarły.

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych