Powrót do bloga

Czy Można Sadzić Cebulki Kwiatowe Zimą?

Czy Można Sadzić Cebulki Kwiatowe Zimą?

Czy Można Sadzić Cebulki Kwiatowe Zimą?

Dowiedz Się Jak Zimą Sadzić Tulipany, Narcyzy, Hiacynty i Inne Cebulki Kwiatowe

Mimo iż jesień to idealny czas na posadzenie wiosennych cebulek kwiatowych, to nie ma powodu do zmartwień, jeśli masz zaległości w swoim ogrodniczym harmonogramie. Jest jeszcze czas na posadzenie tulipanów, narcyzów i hiacyntów, aby uzyskać olśniewający wiosenny pokaz.

Czy Można Sadzić Cebulki Kwiatowe Zimą?

Najlepszą porą na posadzenie cebulek jest jesień, jak najszybciej po ich otrzymaniu i około sześć tygodni przed zamarznięciem ziemi. Jeśli jednak przegapiłeś te okienko, to nie ma powodów do niepokoju, gdyż nadal możesz sadzić cebulki kwiatowe w grudniu, a nawet w styczniu. Tak długo, jak ziemia nie jest mocno zamarznięta i można w nią wbić łopatę, można posadzić cebulki kwiatowe, a wiosną nagrodzą Cię one pięknymi kwiatami.

Czy Można Sadzić Cebulki Kwiatowe Zimą?

Jak Głęboko Należy Sadzić Cebulki Kwiatowe Zimą?

Cebulki kwiatowe powinny być sadzone na głębokość co najmniej 15 cm, ponieważ zapewnia im to lepszą ochronę. Jeśli ziemia jest mocno zmarznięta, wciąż możesz posadzić cebulki kwiatowe tulipanów czy narcyzów w doniczkach. W zimę przechowuj je w chłodnym, ale osłoniętym miejscu takim jak nieogrzewany garaż lub szopa, które będą idealnym rozwiązaniem, a gdy wiosną pojawią się pierwsze pędy, przenieś doniczki na werandę, taras lub schody.

Cebulki Kwiatowe Zimą Uprawiane Wewnątrz

Popraw sobie nastrój w ponure zimowe dni uprawiając cebulki takich kwiatów jak Amarylis Hiacynt i Narcyzy Wielokwiatowe wewnątrz pomieszczenia. Po posadzeniu trzymaj je w chłodnym miejscu, aż pojawią się pierwsze pędy, a następnie przenieś je do ciepłego, jasnego pomieszczenia. Zasadź kolejne cebulki, aby przez całą zimę wnosić do swego domu piękny kolor i zapach. Wciąż jest czas, aby posadzić cebulki kwiatowe i cieszyć się mozaiką kolorów na wiosnę. Wystarczy, że wybierzesz swoje ulubione odmiany hiacyntów, narcyzów oraz tulipanów i rozpoczniesz sadzenie.

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych