Powrót do bloga

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Śnieżycę Gravetye Giant (Śnieżyca letnia)

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Śnieżycę Gravetye Giant (Śnieżyca letnia)

Poradniki po uprawie:

Jak uprawiać Śnieżycę Gravetye Giant?

(Śnieżyca letnia)

Ze swoimi pięknymi, białymi, dzwonkowatymi kwiatami Śnieżyca Gravetye Giant (Śnieżyca letnia) przypomina duże przebiśniegi. Podobnie jak jej mniejszy krewny, Śnieżyca najlepiej wygląda posadzona w kopczykach i dobrze rozwija się w wilgotnej glebie, natomiast nie radzi sobie tak dobrze w podłożu, które wyschło latem. Śnieżyca Gravetye Giant to piękny kwiat cięty, szczególnie ładnie prezentuje się w krótkich, szklanych wazonach.

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Śnieżycę Gravetye Giant (Śnieżyca letnia)

Sadzenie cebulek Śnieżycy Gravetye Giant:

Postępuj krok po kroku zgodnie z naszą prostą instrukcją jak sadzić cebulki Śnieżycy Gravetye Giant:

  1. Cebulki Śnieżycy Gravetye Giant sadzi się jesienią, przed zamarznięciem ziemi. Wybierz miejsce z dobrym drenażem. Śnieżyca Gravetye Giant szczególnie lubi zacienione miejsca pod drzewami liściastymi.

  2. Wykop dołek o głębokości około 5-8 cm (przy sadzeniu cebulek należy kierować się ogólną zasadą, że cebulki powinny mieć przynajmniej 2 razy więcej ziemi nad sobą niż wynosi ich wysokość), wrzuć do niego cebulkę i przysyp ziemią. Upewnij się, że cebulka jest ułożona w odpowiedni sposób - cebulki Śnieżycy Gravetye Giant są małe z lekko spiczastą główką - posadź je spiczastą główką skierowanym do góry.

  3. Pozostaw około 8-10 cm odstępu między poszczególnymi cebulkami. W przypadku sadzenia w pojemnikach można je umieścić nieco bliżej siebie.

  4. Po posadzeniu dobrze je podlej, aby ziemia nad cebulkami osiadła.

  5. Cebulki Śnieżyca Gravetye Giant zakwitną na wiosnę. Po opadnięciu kwiatów roślina odpoczywa - nie trzeba jej w tym czasie zbytnio podlewać. Liście również obumierają i w tym momencie można zdecydować się na uporządkowanie rośliny i usunięcie starych liści lub po prostu pozwolić naturze działać.

Kup cebulki Śnieżycy Gravetye Giant (Śnieżycy letniej) na jesienne sadzenie.

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych