Powrót do bloga

Poradnik Uprawy: Jak Uprawiać Cebulki Szachownicy

Poradnik Uprawy: Jak Uprawiać Cebulki Szachownicy

Poradnik Uprawy: Jak Uprawiać Cebulki Szachownicy

Szachownice to niedoceniane bohaterki ogrodów, które od setek lat po cichutku ozdabiają ogrody i łąki. Te dyskretne, egzotyczne kwiaty występują w różnych kolorach, wzorach, kształtach oraz rozmiarach i zasługują na większe wyeksponowanie w ogrodach i wielu pięknych krajobrazach. Postępuj zgodnie z naszym bardzo łatwym poradnikiem dotyczącym uprawy cebulek szachownicy i odkryj dla siebie ich piękno.

Poradnik Uprawy: Jak Uprawiać Cebulki Szachownicy

Sadzenie cebulek Szachownicy:

Postępuj zgodnie z naszym prostym przewodnikiem krok po kroku, jak sadzić cebulki Szachownicy:

  1. Cebulki Szachownicy sadzi się jesienią, zanim ziemia zamarznie. Wybierz słoneczne miejsce z dobrym drenażem.
  2. Cebulki szachownicy różnią się od bardziej powszechnych cebulek, ponieważ są zaokrąglone i często mają korzenie na spodzie oraz kolce lub wgłębienie na górze. Niektóre odmiany mają dziurę na wierzchołku zamiast kolca. Oznacza to, że w tym miejscu w poprzednim roku rosła łodyga i jest to zupełnie normalne, mimo iż wygląda nietypowo. Cebulki szachownicy powinny być sadzone z kolcem, wgłębieniem lub otworem skierowanym do góry, a korzeniami w dół.
  3. Podczas sadzenia cebulek szachownicy postępuj zgodnie z ogólną zasadą i daj cebulkom co najmniej dwukrotność swojej wysokości gleby nad nimi, wrzuć cebulkę i przykryj ziemią.
  4. Zostaw około 10 cm między każdą cebulką. Jeśli sadzisz w pojemnikach, możesz je trochę bardziej zgrupować bliżej siebie.
  5. Po posadzeniu dobrze podlej, aby gleba nad cebulkami osiadła.
  6. Cebulki szachownicy zakwitają wiosną. Po opadnięciu kwiatów pozwól roślinie cieszyć się okresem spoczynku. W tym okresie nie trzeba jej dużo podlewać. Liście zżółkną i obumrą. W tym momencie możesz uprzątnąć roślinę i usunąć stare liście lub po prostu pozwolić naturze obrać swój kurs.

Kup Cebulki Kwiatowe Szachownicy Do Posadzenia Jesienią

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych