Powrót do bloga

Poradniki Uprawy: Jak uprawiać Hiacynty

Poradniki Uprawy: Jak uprawiać Hiacynty

Poradniki Uprawy: Jak uprawiać Hiacynty

Wspaniałe wiosenne hiacynty znane są z dużych kwiatów i zachwycającego zapachu. Rosną one w zimie (sadzone jesienią) i powinny być suszone latem, gdy liście obumrą. Hiacynty nadają się do słonecznych warunków na dobrze przepuszczalnej glebie, gdzie odpoczywające cebulki będą latem dość suche i ciepłe (bez tego letniego ciepła mogą nie zakwitnąć). Hiacynty są idealnym partnerem dla innych wiosennych kwiatów, pięknie uzupełniając narcyzy, tulipany, szafirki oraz przebiśniegi i wyglądają niezwykle efektownie, gdy sadzi się je masowo.

Hiacynty są również niezwykle popularnymi cebulkami do uprawy w pomieszczeniach, zarówno w glebie, jak i w wodzie.

Poradniki Uprawy: Jak uprawiać Hiacynty

Sadzenie cebulek hiacyntów:

Postępuj zgodnie z naszym prostym przewodnikiem krok po kroku, jak sadzić cebulki hiacyntów:

  1. Cebulki hiacyntów sadzi się jesienią, zanim ziemia zamarznie. Wybierz słoneczne miejsce z dobrym drenażem.
  2. Wykop dołek o głębokości około 15 cm (podczas sadzenia cebulek postępuj zgodnie z ogólnymi zasadami i przysyp je glebą w ilości co najmniej dwukrotności ich wysokości), wrzuć cebulkę i przykryj ziemią. Upewnij się, że umieściłeś cebulkę właściwą stroną do góry. Cebulki hiacyntów wyglądają jak mała cebula z lekko spiczastą główką, a czasami z drucianymi korzeniami wyrastającymi od spodu. Posadź je spiczastą głową/szpikulcem skierowanym do góry.
  3. Zostaw około 8 cm między każdą cebulką. Jeśli sadzisz je w pojemnikach, możesz je trochę bardziej zgrupować bliżej siebie.
  4. Po posadzeniu dobrze je podlej, aby gleba osiadła nad cebulkami.
  5. Cebulki hiacyntów zakwitną wiosną. Po opadnięciu kwiatów pozwól roślinie cieszyć się okresem spoczynku. W tym czasie nie trzeba dużo podlewać. Liście również umrą i w tym momencie możesz wyczyścić roślinę i usunąć stare liście lub po prostu pozwolić naturze obrać swój kurs.

Kup Cebulki Hiacyntów Do Posadzenia Jesienią

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych