Powrót do bloga

Przewodnik po uprawie: Jak uprawiać Cebulicę Syberyjską

Przewodnik po uprawie: Jak uprawiać Cebulicę Syberyjską

Przewodnik po uprawie: Jak uprawiać Cebulicę Syberyjską

Cebulica posiada bardzo ładne niebieskie lub białe kwiaty, które są łatwe do uprawy, odporne i dobrze się naturalizują. Nadaje się na rabaty, trawniki, do pojemników, skalniaków, a nawet na bukiety i kompozycje kwiatowe. Nie dziwi więc fakt, że te wszechstronne piękności są tak popularne wśród ogrodników. Chociaż cebulki Cebulicy wolą miejsca półcieniste, będą rosły również w pełnym słońcu, o ile latem gleba całkowicie nie wyschnie.

Growing Guides: How to Grow Scilla (Siberian Squill) bulbs

Sadzenie cebulek Cebulicy Syberyjskiej:

Postępuj krok po kroku zgodnie z naszym prostymi wskazówkami:

  1. Cebulki Cebulicy sadzi się jesienią, przed zamarznięciem ziemi. Zależy wybrać miejsce półcieniste z dobrym drenażem. Cebulica rośnie na trawnikach oraz pod krzewami liściastymi i drzewami.
  2. Wykop dołek o głębokości ok. 6-8 cm (przy sadzeniu cebulek należy kierować się ogólną zasadą, aby cebulki miały nad sobą co najmniej 2 razy więcej ziemi niż wynosi ich wysokość), wrzucić do niego cebulkę i zasyp ziemią. Upewnij się, że cebulka umieszczona jest w prawidłowy sposób. Cebulki Cebulicy są małe z lekko spiczastą główką i czasami wyrastającymi od spodu wijącymi się korzeniami - rośliny należy sadzić spiczastą główką skierowaną do góry.
  3. Między każdą cebulką należy zostawić około 10 cm odstępu. Jeśli sadzisz rośliny w pojemnikach, możesz umieścić je nieco bliżej siebie.
  4. Po posadzeniu rośliny należy dobrze podlać, aby ziemia nad cebulkami osiadła.
  5. Cebulki Cebulicy kwitną na wiosnę. Po obumarciu kwiatów należy pozwolić roślinie na odpoczynek - w tym okresie nie ma potrzeby obfitego podlewania. Liście również obumrą i to dobry moment na uporządkowanie rośliny i usunięcie starych liści lub po prostu pozwolić naturze działać.
  6. Jeśli posiadasz cebulki Cebulicy, które naturalizowały się w trawie, nie koś trawnika, dopóki kwiaty nie obumrą, a liście nie zżółkną i nie znikną.

Kup jesienne cebulki Cebulicy

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych