Powrót do bloga

Przewodnik uprawy: Jak uprawiać Jaskiery

Przewodnik uprawy: Jak uprawiać Jaskiery

Radość z uprawy jaskrów nie ogranicza się tylko do ich niezawodnej wydajności i atrakcyjnych kwiatów - te cięte kwiaty mają niewiarygodnie długą żywotność w wazonie! Dzięki wielokrotnemu kwitnieniu każdej rośliny, Twój ogród lub krajobraz będzie obfitował w kolory przez całe lato. Stwórz monochromatyczną ekspozycję lub mieszaj różne odcienie tych łatwych w uprawie kwiatów.

Przygotowanie:

Przed posadzeniem cebulek jaskrów należy zanurzyć je na godzinę w pojemniku wypełnionym wodą. Zapewni to cebulkom wilgoć i pobudzi je do wzrostu. Ciepło wiosennej gleby przylegającej do cebulki odprowadza wilgoć w miarę pojawiania się pąków, zapobiegając ich gniciu. Przy odpowiednim przygotowaniu, cebulki oferują łodygi o wysokości od 45 do 60 centymetrów z bujnymi kwiatami skierowanymi w stronę słońca.

Miejsce:

Cebulki początkowo potrzebują wilgoci do wiosennego i letniego wzrostu, dlatego ważne jest, aby znaleźć miejsce z pełnym nasłonecznieniem i dobrze przepuszczalną glebą. Sadzenie cebulek w zacienionym miejscu nie zapewni niezbędnego ciepła i odpowiedniej energii do fotosyntezy.

Podlewanie:

Po posadzeniu unikaj nadmiernego podlewania cebulek, ponieważ wilgotne lub mokre warunki doprowadzą do niepowodzenia wzrostu i ewentualnego gnicia. Po pierwszym podlaniu należy zwrócić uwagę na suche obszary. Jeśli dany obszar wyschnie, należy umiarkowanie podlać glebę, aby utrzymać wilgoć w cebulkach.

Jak sadzić:

  • Cebulki jaskrów należy sadzić wiosną po ich dostawie.
  • Cebulki należy moczyć w wodzie przez około 1 godzinę przed posadzeniem - zapewnia to wilgoć dla cebulek, stymulując ich wzrost.
  • Wybierz słoneczne miejsce z dobrze przepuszczalną glebą.
  • Wykop dołki o głębokości od 2,5 do 5 centymetrów i rozstaw cebulki w odległości 5-10 centymetrów od siebie.
  • Umieść cebulki pazurkami skierowanymi w dół.
  • Dobrze podlej, aby ziemia osiadła, ale nie przelewaj.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz z powodzeniem uprawiać i cieszyć się jaskierami w swoim ogrodzie.

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych