Powrót do bloga

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać cebulki Zawilców

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać cebulki Zawilców

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać cebulki Zawilców

Zawilce, znane jako kwiaty wiatropylne, są łatwe w uprawie i obficie kwitną, dodając do ogrodu odrobinę unikalnego koloru. Zawilce to ulubione rośliny ogrodników i florystów, każda cebulka - a właściwie bulwa - wytwarza do 20 kwiatów. Cebulki zawilców są dość odporne i rosną na stanowiskach słonecznych lub w półcieniu. Zasadzone w w dobrych warunkach glebowych mają większe szanse na rozsiewanie się i naturalizację.

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać cebulki Zawilców

Sadzenie cebulek Zawilców:

Postępuj krok po kroku zgodnie z naszym prostymi wskazówkami dotyczącymi sadzenia cebulek zawilców:

  1. Cebulki zawilców sadzi się jesienią, przed zamarznięciem ziemi. Wybierz miejsce z dobrym drenażem.
  2. Cebulki zawilców wcale nie wyglądają jak cebulki - w rzeczywistości przypominają raczej twarde, skurczone, małe pazurki! Aby jak najlepiej przygotować cebulki do sadzenia namocz je w misce z letnią wodą na 2-4 godziny, aby zmiękły.
  3. Wykop dołek o głębokości około 5-7 cm (przy sadzeniu cebulek należy kierować się ogólną zasadą, że cebulki powinny mieć nad sobą co najmniej 2 razy więcej ziemi niż wynosi ich wysokość), wrzucić cebulkę i przykryj ziemią. Zwykle nie da się określić, z której strony cebulki wyrosną pędy, ale to nie problem, bo niezależnie od tego, w którą stronę wyrosną, odnajdą odpowiedni kierunek, aby wypuścić pędy na powierzchnię.
  4. Pomiędzy każdą cebulką należy zostawić około 5 cm odstępu. Jeśli sadzisz rośliny w pojemnikach, możesz umieścić je nieco gęściej.
  5. Po posadzeniu rośliny należy dobrze je podlać, aby ziemia nad cebulkami osiadła.
  6. Cebulki zawilców zakwitną na wiosnę. Po obumarciu kwiatów należy pozwolić roślinie na odpoczynek - w tym okresie nie ma potrzeby obfitego podlewania. Liście również obumrą i w tym momencie można zdecydować się na uporządkowanie rośliny i usunięcie starych liści lub po prostu pozwolić naturze działać.

Kup jesienne cebulki Zawilców

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych