Powrót do bloga

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Dichelostemmeę (Kwiat Petardy)

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Dichelostemmeę (Kwiat Petardy)

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Dichelostemmeę (Kwiat Petardy)

Dichelostemma (Kwiat Petardy) to efektowna roślina, która dzięki swoim wysokim, egzotycznie wyglądającym kwiatom jest doskonałym dodatkiem do mieszanych, zielonych rabat. Ta piękna roślina jest bardzo atrakcyjna dla motyli i pszczół oraz dobrze rozwija się na brzegach stawów. Dichelostemma ma raczej bulwy niż cebulki, chociaż wytyczne dotyczące sadzenia są prawie takie same jak w przypadku sadzenia cebulek.

Dichelostemmeę (Kwiat Petardy)

Sadzenie cebulek Dichelostemma:

Postępuj krok po kroku zgodnie z naszą prostą instrukcją jak sadzić cebulki dichelostemmei:

  1. Cebulki dichelostemma sadzi się jesienią, przed zamarznięciem ziemi. Wybierz miejsce z dobrym drenażem. Dichelostemma szczególnie lubi zacienione miejsca pod drzewami liściastymi.
  2. Wykop dołek o głębokości ok. 10 cm (przy sadzeniu cebulek należy kierować się ogólną zasadą, że cebulki powinny mieć nad sobą co najmniej 2 razy więcej ziemi niż wynosi ich wysokość), wrzucić do niego cebulkę i przykryj ziemią. Upewnij się, że cebulka umieszczona jest w prawidłowy sposób - Cebulki dichelostemmei są małe z lekko spiczastą główką. Cebulkę należy posadzić główką skierowaną do góry.
  3. Między każdą cebulką należy zostawić około 10 cm odstępu. Jeśli sadzisz rośliny w pojemnikach, możesz rozmieścić je nieco gęściej.
  4. Po zasadzeniu roślin dobrze je podlej, aby ziemia nad cebulkami osiadła.
  5. Cebulki dichelostemmei zakwitną na wiosnę. Po obumarciu kwiatów należy pozwolić roślinie na odpoczynek - w tym okresie nie ma potrzeby obfitego podlewania. Liście również obumrą i w tym momencie można uporządkować roślinę usuwając stare liście lub po prostu pozwolić naturze działać.

Kup cebulki Dichelostemma na jesienne sadzenie

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych