Powrót do bloga

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Pustynnika (Lilie stepowe)

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Pustynnika (Lilie stepowe)

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Pustynnika (Lilie stepowe)

Wszystko w Pustynniku jest spektakularne - od wysokich, rzucających się w oczy kwiatów aż po ogromne i robiące wrażenie cebule. Wyglądające raczej jak gigantyczne rozgwiazdy, cebulki Pustynnika mają kłącza lub długie, mięsiste, zwężające się korzenie rozchodzące się z ich centralnej podstawy. Spojrzysz na zdjęcia, które znajdziesz na stronie produktu, a przekonasz się o ich wyjątkowości. I są po prostu ogromne!

Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Pustynnika (Lilie stepowe)

Sadzenie cebulek Pustynnika (Lilii stepowych):

Postępuj krok po kroku zgodnie z naszym prostymi wskazówkami dotyczącymi sadzenia cebulek Pustynnika:

  1. Cebulki Pustynnika sadzi się jesienią, przed zamarznięciem ziemi. Upewnij się, że wybrałeś miejsce z dobrym drenażem, Pustynnik nie toleruje podmokłej gleby. Dobre odprowadzanie wody ma zasadnicze znaczenie - aby je poprawić, wykop dołek do sadzenia i umieść garść piasku ogrodniczego lub żwiru na dnie. Dobry drenaż pomoże roślinom szybciej się zakorzenić. Ze względu na ich wysokość dobrze jest umieścić je z tyłu rabat.
  2. Wykop dołek o głębokości około 12-15 cm i szerokości 25-30 cm, a w środku usypcie mały kopczyk, na którym umieścicie koronę cebuli.
  3. Umieść ostrożnie cebulkę na usypanym wcześniej kopcu, uważając, aby nie złamać długich korzeni i kierując je lekko w dół. Ułóż korzeni tak, aby korona rośliny znajdowała się nad glebą, a korzenie poniżej.
  4. Zostaw ok. 30 cm odstępu między każdą cebulką. Należy pamiętać, że cebulki Lilii stepowych preferują niezakłócony wzrost na rabatach i mogą być trudne do uprawy w pojemnikach.
  5. Po posadzeniu rośliny należy je dobrze podlać, aby ziemia nad cebulkami osiadła.
  6. Cebulki Pustynnika kwitną wiosną. Po obumarciu kwiatów należy pozwolić roślinie na odpoczynek - w tym okresie nie ma potrzeby obfitego podlewania. Liście również obumrą i w tym momencie można uporządkować roślinę usuwając stare liście lub po prostu pozwolić naturze działać.

Kup cebulki Pustynnika (Lilia stepowej)