Przewodniki po uprawie: Jak uprawiać Rannika Zimowego
Rannik zimowy, należy do rodziny jaskrowatych, ma żywe żółte kwiaty, otulone bogatym kołnierzem zielonych liści. Ta niewymagająca w utrzymaniu, wielokrotnie nagradzana odmiana jest doskonałym wyborem do obsadzania terenów zielonych, skalniaków i ogrodów leśnych. Rannik łatwo się przyjmuje i szybko rozprzestrzenia, tworząc wyjątkowy kolorowy dywan. Piękne kwiaty rannika można zobaczyć późną zimą lub wczesną wiosną - często pojawiają się obok przebiśniegów i tuż przed pojawieniem się krokusów.
Sadzenie cebulek Rannika Zimowego:
Postępuj krok po kroku zgodnie z naszą prostą instrukcją jak sadzić cebulki rannika zimowego:
- Cebulki rannika sadzi się jesienią, przed zamarznięciem ziemi. Wybierz miejsce z dobrym drenażem. Rannik zimowy szczególnie lubi zacienione miejsca pod drzewami liściastymi.
- Wykop otwór o głębokości około 8-10 cm (przy sadzeniu cebulek należy kierować się ogólną zasadą, że cebulki powinny mieć nad sobą co najmniej 2 razy więcej ziemi niż wynosi ich wysokość), wrzuć cebulkę i przykryj ją ziemią. Upewnij się, że umieściliście cebulkę we właściwy sposób - Cebulki rannika są małe z lekko spiczastą główką i czasami wyrastającymi od spodu wijącymi się korzeniami. Cebulkę należy posadzić spiczastą główką skierowaną do góry.
- Zostaw około 8 cm między każdą cebulką. Jeśli sadzisz rośliny w pojemnikach, możesz umieścić je nieco bliżej siebie.
- Po zasadzeniu roślin dobrze je podlej, aby ziemia nad cebulkami osiadła.
- Cebulki Rannika zakwitną na wiosnę. Po obumarciu kwiatów należy pozwolić roślinie na odpoczynek - w tym okresie nie ma potrzeby obfitego podlewania. Liście również obumrą i wtedy można zdecydować się na uporządkowanie rośliny i usunięcie starych liści lub po prostu pozwolić naturze działać.