Powrót do bloga

Tulipan Renown Unique | DutchGrown™

Tulipan Renown Unique | DutchGrown™

Tulipan Renown Unique

Tulipan Renown Unique - soczysty, późno kwitnący okaz

Jeśli szukasz obfitości i luksusu, tulipan Renown Unique to coś dla Ciebie. Co prawda będziesz musiał poczekać do końca sezonu, ale zostaniesz sowicie wynagrodzony wspaniałymi kwiatami, które wyglądają oszałamiająco w każdym bukiecie lub wazonie. Kwiaty tego tulipana są pełne i mają kształt piwonii. Zaczynają się od jasnego, ciemnoróżowego koloru i dojrzewają do soczystego arbuzowego z jasnoróżowymi obwódkami. Zewnętrzne płatki są pastelowo zielone, a pręciki Renown Unique, w przeciwieństwie do innych odmian, są żółte, a nie czarne.

Tulipan Renown Unique


Tulipan Renown Unique - Luksusowe bogactwo

Jak można sobie wyobrazić, ta odmiana jest niezwykle popularna jako kwiat cięty, nie tylko ze względu na swoje kwiaty, ale także za bardzo długie łodygi, które mogą z łatwością osiągnąć 45 cm długości. Subtelny zapach dopełnia atmosferę dostatku i obfitości, którą roztacza ten wyjątkowy tulipan.


Tulipan Renown Unique - Podwójny rozkwit

Tulipan Renown Unique jest podwójnym, późnym tulipanem. Oznacza to, że ma on podwójną liczbę płatków, co całkowicie zmienia wygląd kwiatu. Zamiast spiczastej elegancji charakterystycznej dla tulipanów pojedynczych, tutaj kwiaty są okrągłe, pełne i przypominające piwonie. I choć lubimy, kiedy większość rzeczy w naszym życiu jest na czas, spóźnienie tulipanów jest jedną z ich największych zalet. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że sezon się skończył i będziesz musiał czekać cały rok, aby móc ponownie zobaczyć tulipany, późne odmiany są gotowe, aby dać Ci kolejne trzy tygodnie koloru, przynosząc spokój i piękno w równej mierze.

Tulipan Renown UniqueGdzie sadzić tulipany Renown Unique

Wybierając miejsce do sadzenia tulipanów Renown Unique, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: glebę i nasłonecznienie. Gleba powinna być dobrze zdrenowana, ponieważ cebulki rosnące w nasiąkniętej wodą glebie zaczynają gnić. Tulipan Renown Unique to późnowiosenny (a nawet wczesnoletni) tulipan, który lubi rosnąć w pełnym słońcu. Jeśli grządki, rabaty lub trawnik w Twoim ogrodzie nie spełniają tych wymagań, nie zapominaj, że zawsze możesz posadzić go w donicach lub pojemnikach w miejscu, które jest odpowiednio nasłonecznione.

Tulipan Renown Unique


Kiedy sadzić tulipany Renown Unique

Podwójne, późne tulipany są roślinami kwitnącymi wiosną, co oznacza, że należy je sadzić jesienią. Kiedy liście zaczynają opadać, a dni stają się coraz chłodniejsze, nadchodzi czas, aby przygotować sprzęt ogrodniczy i wsadzić cebulki do ziemi. Cebulki tulipana Renown Unique należy sadzić na głębokość 12 cm i w odległości 10-12 cm od siebie. Umieść cebulkę w ziemi spiczastą stroną do góry, przykryj ziemią i dobrze podlej. Pozwól, aby niskie temperatury wykonały swoją magię na cebulkach, a na przełomie maja i czerwca ogród wypełni się ostatnim, ale nie mniej intensywnym kolorem w całym sezonie.


Tulipan Renown Unique - piękny prezent dla siebie

Nagrodą za wysiłki włożone w hodowlę kwiatów jest odpowiednie zwieńczenie i zamówienie tulipanów Renown Unique na naszej kolorowej stronie internetowej. Jeśli zamówisz je dziś, dołożymy wszelkich starań, aby cebulki dotarły do Ciebie w idealnym czasie do sadzenia dla Twojego regionu. Nasze cebulki kwiatowe wysyłamy na teren całej Europy, w tym do Polski!

Zamów najlepsze cebulki tulipanów przez internet już teraz!

Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych
Poznajcie Bena, naszego specjalistę od cebulek kwiatowych